O produkcji mięsa in vitro w TOK FM

21 grudnia 2018 r. gościem red. Cezarego Łasiczki w TOK FM był dr hab. Piotr Rzymski. Rozmowa dotyczyła produkcji mięsa w warunkach in vitro i innych alternatywach wobec obecnego przemysłu hodowli zwierząt.

Wykłady: "Woda źródłem życia"

W 2018 r. Polskie Towarzystwo Limnologiczne zrealizowało projekt ogólnopolskich wykładów "Woda źródłem życia. Dlaczego musimy chronić zasoby wodne?" realizowany z funduszy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Lekcje o uzależnieniach

W dniu 14 grudnia 2018 r. odwiedziliśmy uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 im. ks. P. Wawrzyniaka w Poznaniu w celu przeprowadzenia zajęć dotyczących problematyki uzależnień.

Popularyzator Nauki 2018

Z satysfakcją informujemy, że w gronie osób nominowanych do nagrody Popularyzator Nauki 2018 w kategorii naukowiec jest dr hab. Piotr Rzymski z Zakładu Medycyny Środowiskowej.