O wodzie na Małym Medyku

Już po raz trzeci dr hab. Piotr Rzymski odwiedził najmłodszych studentów Uniwersytetu Medycznego i podzielił się wiedzą dotyczącą wody.  18 marca 2019 r. wypełniona uczniami po brzegi sala  A Centrum Kongresowo Dydaktycznego UMP miała okazję wysłuchać wykładu "Czy każda woda zdrowia doda?", który poruszał nie tylko znaczenie roli dla zdrowia, ale krytycznej funkcji zasobów wodnych dla przetrwania ludzki na Ziemii. Wykład zakończony został praktycznymi wskazówkami jak dbać o środowisko wodne i ograniczyć marnowanie wody, i odpowiedziami na liczne pytania młodych słuchaczy.

Relacja jednej z osób będących opiekunką grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu.